Image and video hosting by TinyPic

Κυριακή, Οκτωβρίου 27, 2013

ΠΡΕΒΕΖΑ: ΠΑΣ Πρέβεζα – Οδυσσέας Κορδελιού 2- 3 - Βίντεο

Με σκορ 2-3 ο ΠΑΣ Πρέβεζα ,έχασε στο Αθανασία Τσουμελέκα από τον Οδυσσέα Κορδελιού.
Συγκεκριμένα  το σκορ για την ομάδα της Πρέβεζας , άνοιξε ο Σιδέρης  στο 24λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ,έπειτα από ανατροπή που δέχτηκε στην μικρή περιοχή.

Για να γίνει το 1-1 από την πλευρά των φιλοξενούμενων στο 39’ από τον Σαλαγκίδη με δυνατό σουτ από την μεγάλη περιοχή. Με αυτό το σκορ [1-1] οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Με την έναρξη του δευτέρου μισού του αγώνα ο ΠΑΣ μπήκε σαφώς πιο δυνατός σtον αγώνα ,ενώ πραγματοποίησε και τρεις αλλαγές. [Στο 55’ βγήκε ο Κατωπόδης και πέρασε ο Ζήσης ,στο 57’ βγήκε ο Νίκου για να περάσει ο Χουλιάρας και στο 85’ αναγκαστική αποχώρηση του Πανούση λόγω ενοχλήσεων στο πόδι ,για να περάσει ο Παίδαρος].

Στο 68΄λεπτό με ένα εκπληκτικό μακρινό σουτ του Δημουλιά ,ο ΠΑΣ προηγήθηκε για δεύτερη φορά στον αγώνα και το σκορ έδειχνε 2-1 ,ενώ 6 λεπτά αργότερα με σουτ του Ευθυμιάδη από το ύψος της μικρής περιοχής έγινε το 2-2 και ο ίδιος παίχτης στο 89’ λεπτό με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή διαμόρφωσε για την ομάδα του ,το τελικό 2-3.

Παρακολουθήστε στο βίντεο το εύστοχο πέναλτι του Σιδέρη.