Image and video hosting by TinyPic

Πέμπτη, Ιουνίου 14, 2018

ΠΡΕΒΕΖΑ: Τρεις Πρεβεζάνοι, αθλητές του Motocross στην πεντάδα της τελικής βαθμολογίας του κυπέλλου Crazy Mad Games 2018

Συνεχίζουν την παράδοση των διακρίσεων οι Πρεβεζάνοι αθλητές του Motocross.

Συγκεκριμένα, στο πλαίσιο των αγώνων κυπέλλου Crazy Mad Games 2018, σε σύνολο πέντε αγώνων, σε Ελασσόνα, Πρέβεζα, Αγρίνιο, Άρτα και Ηγουμενίτσα, τρεις Πρεβεζάνοι, κατέκτησαν θέσεις στην πρώτη πεντάδα, ενώ ένας εξ αυτών την πρώτη θέση.

Ειδικότερα, ο Ναπολέων Σαλμάς, κατέλαβε στο σύνολο την πρώτη θέση, ενώ οι Σωτήρης Χίλιας και Χρήστος Νταλαούτης, στην ίδια κατηγορία την τέταρτη και την πέμπτη θέση αντίστοιχα. Ενώ, μία ακόμη τοπική συμμετοχή, του Απόλλωνα Συναπίδη  στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στην κατηγορία MX1, ο Σπύρος Κροκίδας σε σύνολο πέντε αγώνων, τερμάτισε στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνικα.

Τέλος, και οι μικροί αθλητές του motocross από την Πρέβεζα, στο πλαίσιο του ίδιου κυπέλλου στο σύνολο του βαθμολογικού πίνακα, είχαμε τις εξής διακρίσεις:

Χρήστος Μπάζιος στην 3η θέση και ο Άγγελος Βοντίτσος στην 5 θέση.