Image and video hosting by TinyPic

Κυριακή, Οκτωβρίου 18, 2020

Νίκη με ανατροπή για τον ΠΑΣ Πρέβεζα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής

Ο ΠΑΣ Πρέβεζα αντιμετώπισε σήμερα το μεσημέρι στο “Αθανασία Τσουμελέκα” τον ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Γ' Εθνικής (5ος Όμιλος).

Ο ΠΑΣ Πρέβεζα κατάφερε και έβγαλε ψυχή στο γήπεδο, παίρνοντας τη νίκη και μάλιστα έπειτα από ανατροπή.

Συγκεκριμένα, οι παίχτες του Άγγελου Μπέκα βρέθηκαν πίσω στο σκορ, στο 32' λεπτό αφού ο Καβαλάρης κατάφερε να σκοράρει για την φιλοξενούμενη ομάδα. Με αυτό το σκορ (0-1) οι δύο ομάδες πέρασαν στα αποδυτήρια στη λήξη του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ Πρέβεζα έδειξε ότι ήθελε περισσότερο τους τρεις βαθμούς της νίκης και στο 47' ο Daniel Silva έκανε το 1-1 ενώ το τελικό 2-1 έκανε ο Κωσταμένας στο 70'.

Διαιτητής: ΜΠΑΙΛΗΣ Ν.

Βοηθοί: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Π. – ΝΑΣΤΟΣ ΖΩΗΣ

Παρατηρητής: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Γ. ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

Ν΄αναφέρουμε ότι το παιχνίδι διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών και χωρίς την παρουσία θεατών βάσει των υγειονομικών πρωτοκόλλων λόγω της πανδημίας.