Image and video hosting by TinyPic

Κυριακή, Δεκεμβρίου 01, 2013

ΠΡΕΒΕΖΑ: Θηρίο ο ΠΑΣ – Επικράτησε με 3-2 του Θεσπρωτού Ηγουμενίτσας

Πραγματοποιήθηκε στο στάδιο Αθανασία Τσουμελέκα ο αγώνας για την 9η αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας ανάμεσα στον ΠΑΣ Πρέβεζα και τον Θεσπρωτό Ηγουμενίτσας.
Παρότι ο ΠΑΣ έμεινε από το 37’ Λεπτό με 10 παίχτες, έπειτα από την αποβολή του Ντέτσικα κατάφερε και επικράτησε του αντιπάλου του με σκορ 3-2.

Πιο συγκεκριμένα το σκορ άνοιξε η φιλοξενούμενη ομάδα στο 28’ λεπτό με τον Παππά με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Για να απαντήσει ο ΠΑΣ  λίγα λεπτά αργότερα στο 35’ λεπτό  με εύστοχο χτύπημα φάουλ του Σιδέρη και να έχουμε το 1-1 ενώ δύο λεπτά αργότερα αποβάλλεται από τον αγώνα για απρεπή συμπεριφορά με κόκκινη κάρτα ο παίχτης του ΠΑΣ, Ντέτσικας. Στο δεύτερο μισό του αγώνα στο 52’ λεπτό άλλο ένα γκολ για τον Σιδέρη με κεφαλιά, ενώ 10 λεπτά αργότερα στο 62΄λεπτό ο Δημουλιάς  με πλασέ διαμορφώνει το 3-1 , για να γραφτεί στο 73' λεπτό το τελικό 3-2 με δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων από τον Μπούρμπο.