Image and video hosting by TinyPic

Τετάρτη, Νοεμβρίου 25, 2015

Ήττα για τον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου στο Βόλο

Εκτός έδρας με την Νίκη Βόλου, αγωνίστηκε το μεσημέρι της Τετάρτης ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του Β΄Ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας.

Έτσι, όπως πληροφορηθήκαμε για την εξέλιξη του αγώνα, η ομάδα του Καναλακίου στο πρώτο ημίχρονο μπήκε αρκετά μουδιασμένη με αποτέλεσμα στο 21' λεπτό η γηπεδούχος ομάδα να σκοράρει με τον Μέτσε, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 1- 0.

Αντίθετα ο ΠΑΣ στο δεύτερο ημίχρονο βρήκε τον καλό του εαυτό και μάλιστα δημιούργησε προυποθέσεις για γκολ, ενώ είχε και δοκάρι έπειτα από απόκρουση του τερματοφύλακα με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ. Το ματς ολοκληρώθηκε με το σκορ από τα μισά του πρώτου ημιχρόνου, Νίκη Βόλου - ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 1-0