Image and video hosting by TinyPic

Κυριακή, Νοεμβρίου 15, 2015

Σημαντική εκτός έδρας ισοπαλία για τον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου

Εκτός έδρας με την ομάδα του Τυρνάβου, αγωνίστηκε πριν από λίγο, ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του Β΄Ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

Έτσι, ο ΠΑΣ έπειτα από 90 και πλέον λεπτά αγωνιστικής δράσης,  κατάφερε να πάρει την ισοπαλία 0 -0 και να κερδίσει έναν ακόμη πολύτιμο βαθμό, φτάνοντας τους 7 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

*Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι υπέρ της γηπεδούχου ομάδας, κάτι το οποίο προκάλεσε την έντονη αμφισβήτηση των παιχτών του Αχέροντα, ενώ σύμφωνα με την έγκυρη και πολύ καλή ενημέρωση που μας παρείχε ο γνωστός αθλητικογράφος, Κώστας Κολιός, ο διαιτητής μαζί με τους βοηθούς του αναγκάστηκε να διακόψει το παιχνίδι και βρέθηκαν στα αποδυτήρια. Όταν επέστρεψαν εντός του αγωνιστικού χώρου για την εκτέλεση του πέναλτι, ο Καραπιπέρης αποκρούοντας κατάφερε να κρατήσει για την ομάδα του Καναλακίου το 0-0.