Image and video hosting by TinyPic

Κυριακή, Φεβρουαρίου 14, 2016

Μια άτυχη στιγμή στοίχισε στον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου

Επιστροφή στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής κατηγορίας, έπειτα από διάστημα δύο βδομάδων αδράνειας, λόγω των μπλόκων των αγροτών.

Έτσι, σήμερα Κυριακή στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής, η ομάδα του Καναλακίου αγωνίστηκε εκτός έδρας με τον Πιερικό.

Όπως πληροφορηθήκαμε από την έκβαση του αγώνα, ο ΠΑΣ πάτησε αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο, όμως μια φάση στο τρίτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου στάθηκε ικανή για να πάρει η γηπεδούχος ομάδα του τρεις βαθμούς της νίκης.

Συγκεκριμένα, στο 48' λεπτό, ο διαιτητής του αγώνα καταλόγισε πέναλτι σε βάρος του ΠΑΣ, έπειτα από χέρι του Σιώρου. Το πέναλτι εκτελέστηκε εύστοχα και έτσι έγινε το 1- 0, σκορ με το οποίο έληξε ο αγώνας.