Image and video hosting by TinyPic

Τρίτη, Μαΐου 28, 2024

ΠΡΕΒΕΖΑ: Σημαντικές διακρίσεις για τον ΑΣ ΘΗΣΕΑ στο διεθνές πρωτάθλημα Asterisks

1ος σύλλογος ο ΑΣ ΘΗΣΈΑΣ στο διεθνές πρωτάθλημα Asterisks με συμμετοχή 1500 αθλητών από όλη την Ευρώπη.

Στην 1η θεση της γενικής κατάταξης ο ΑΣ ΘΗΣΈΑΣ στο διεθνές πρωτάθλημα Taekwondo στην Σερβία με συμμετοχή 1500 αθλητών από 25 χώρες και 140 συλλόγους κατακτώντας 11 χρυσά μετάλλια 8 ασημένια μετάλλια 19 χάλκινα μετάλλια.

Σε αυτά τα μετάλλια με προπονητές τους Κακαρελη Νίκο και Λεοπουλο Χρήστο συμμετείχαν και 4 αθλητές από την Πρέβεζα του ΑΣ ΘΗΣΈΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ, όπου κατέκτησαν:

1 χρυσό μετάλλιο με την Μπεινταρη Κατερινα στις Νεανιδες,  2 χάλκινα μετάλλια κατέκτησε η Μπεινταρη Μαρία επίσης στις Νεανιδες και 2 χάλκινα μετάλλια κατέκτησε ο Ζιώγας Μάριος στους Παμπαιδες. Την 5η θέση κατέκτησε ο Μπεινταρης Θάνος στους Παμπαιδες.

Για τον ΑΣ ΘΗΣΈΑ είναι το τρίτο διεθνές πρωτάθλημα που ανεβαίνει στο βάθρο της γενικής κατάταξης δείχνοντας την άρτια δουλειά στις τάξεις του συλλόγου.

Το ΔΣ του συλλόγου συγχαίρει τους αθλητές για τις σπουδαίες διακρίσεις που έφεραν αλλά και τους γονείς για την εμπιστοσύνη τους και την στήριξή τους σε όλες τις δραστηριότητες.