Image and video hosting by TinyPic

Κυριακή, Μαρτίου 26, 2017

ΠΡΕΒΕΖΑ: ΠΑΣ - Ένωση 2-2, Ντέρμπι μέχρι το τέλος !

Ντέρμπι μέχρι το τέλος του αγώνα στο σημερινό ματς στο Αθανασία Τσουμελέκα, ανάμεσα στον ΠΑΣ Πρέβεζα και την Α.Ε. Πρέβεζας.

Ισόπαλο 2-2 έληξε το τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΑΣ Πρέβεζα, ο οποίο ήταν και τυπικά γηπεδούχος και την Α.Ε. Πρέβεζας. Συγκεκριμένα στο 24' λεπτό ο Κουτρούμπας, έπειτα από εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το 1-0 για λογαριασμό της Ένωσης, ενώ το Μουτσάι στο 34' λεπτό επίσης έπειτα από εύστοχο χτύπημα πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1.

Λίγο πριν όμως ο διαιτητής να σφυρίξει τη λήξη του ημιχρόνου ο Μουτσάι "χτύπησε" ξανά για τον ΠΑΣ κάνοντας το 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο και λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα η Ένωση με τον Καζούκα κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 και να μοιραστούν οι δύο τοπικές ομάδες από έναν βαθμό.